Sportolóktól hallottuk
Ismét vízre szállt Kőbán Rita olimpiai bajnok kajakozónő, hogy ősszel elindulhasson a szegedi világbajnokságon. Egy időre a TV2 sporthíradójában való szereplésről is lemondott, csakhogy újra kedvenc versenyszámaira készülhessen: „A sportban éppen az a szép, hogy nyerni, repülni, de veszteni és bukni is lehet, és e kettő között sokszor csak tizedmásodpercek döntenek. Ha sikerül a világbajnokság, akkor valószínűleg azért, ha nem, akkor pedig amiatt folytatom az olimpiáig. De ez nem csak rajtam múlik. Mert azt nem tudhatom, hogy a jó Istennek milyen tervei vannak velem..."
Kilencvenháromban a karvai Mánya (korábban Bugány) Margit súlycsoportjában Szlovákia testépítő bajnoka lett. Hogy mi történt a csinos, szőke hölggyel az utóbbi években, arról a Muscle and Fitness magazin írt: „A kilencvenötös isztambuli Európa-bajnokságon hetedik helyen végeztem, utána személyi, pontosabban családi okok miatt felhagytam az edzésmunkával. Jelenleg már minden rendben van, ősztől a csehországi Hradec Královéban élek, ahol jó edzés- és munkafeltételek fogadtak. Fontolgatom a versenypódiumra való visszatérésemet . De nem a testépítésben, hanem fitnessben, amelyben talán elkerülhető a tiltott szerek használata."

Biaggi már az ötszáz köbcentis géposztályban robog
ČTK-felvétel
Tavaly Max Biaggi olasz gyorsasági motoros sorrendben negyedszer lett a kétszázötvenes géposztály legjobbja a világon. A csodálatos képességű versenyző ebben az évben már feljebb lépett, s az ötrszázasok mezőnyében próbálkozik: „Miután a kétszázötveneseknél mindent megnyertem, amit csak lehetett, szinte szükségszerűvé vált, hogy a magasabb osztályban próbálkozzam. Új motiváció, új kihívás, új cél tűnt fel előttem. Az is ösztönöz, hogy olyan kategóriába lépek, amelyben az utóbbi négy esztendő során egyetlen versenyző egyeduralma tartott. Az ilyesmi feldobja az embert, s eredményességgel párosulhat."
Hrutka János nemrégiben a Ferencvárosból a Bundesliga éllovasához, a Kaiserslauternhez igazolt. Milyen lakása van a friss németországi légiósnak? „Ugyanolyan, mint bármelyik csapattársamnak. Csodálatos, erdős, hegyes környezetben egy háromlakásos társasházban élünk, a város közelében. Most már a bútorzat is teljes, úgyhogy a kényelmünk első osztályú. A szomszédaim Lautern-szurkolók. És roppant segítőkészek."