2010. május 13., csütörtök Országos közéleti lap VI. évfolyam, 68-69. (931-932.) szám
Megkoronázott sikersztori

A megyei labdarúgó-kupa megszerzésével beteljesült az öt éve íródó, újkori beregszászi sikersztori.

Az elmúlt években sikerhalmozó – a bajnoki cím, a téli és a Szuperkupa megszerzése – Beregvidéki FC 14 év után ismét elhódította a megyei labdarúgó-kupát. A csapat az elmúlt két évben kétszer is a döntőben maradt alul. Ezúttal bár kiélezett mérkőzésen, de sikerült megszerezniük az utolsó, hiányzó serleget gyűjteményükbe. Az Avangard-stadionban a szezonban gyengélkedő Munkácsi FC ellen lépett pályára a Vérke-parti gárda. A kirobbanó formában lévő beregiek irányították a játékot, sorra alakították ki a gólhelyzeteket, ám vagy a kapufán csattant a labda, vagy a munkácsiak hálóőrének kesztyűjében haltak el a lövések. A második játékrészben kiegyenlítetté vált a találkozó, mindkét kapu előtt voltak helyzetek. A 68. percben Nagy Miklóst, a beregvidékiek csatárát a tizenhatoson belül csak szabálytalanul tudták megállítani. A játékvezető habozás nélkül a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt a sértett hidegvérrel értékesítette. A munkácsi csapat próbált fordítani, a védekezésre berendezkedett Beregvidéki FC-ből a 91. percben még egy játékost is kiállított a sípmester. Az eredmény viszont már nem változott (1–0), a hármas sípszó után óriási pezsgőzés és ünneplés kezdődött.

Olekszandr Ledida, a megyei állami közigazgatás vezetője és Mihajlo Lanyo, a Kárpátaljai Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke adta át az aranyérmeket és a kupát. A mérkőzés legjobb játékosának Nagy Miklóst választották. Győzelmének köszönhetően a megyei porond után az Ukrajnai Amatőr Csapatok Kupáján is bizonyíthat a Beregvidéki FC.