2010. február 2., kedd Országos közéleti lap VI. évfolyam, 16. (879.) szám
Sportvilág
Felemás eredmények Vancouver előtt

A kárpátaljai Csundák Annamária a dobogó harmadik fokára állhatott fel a szlovákiai Vratnában rendezett hódeszka (snowboard) Európa Kupa-sorozat hétvégi etapján.

Az előkelő helyezéssel Annamária a ranglista 23. helyére lépett előre. Penyák József a viadalon a 11. lett, így összetettben a 28-ik.

Gyengélkedtek viszont a kárpátaljai síakrobaták (freestyle) a kanadai Mont Gabriel-i Világkupa-sorozat tizenkettedik etapján. A vancouveri téli olimpia előtti utolsó versenyen Enver Ablajev a 15, míg Sztaniszlav Kravcsuk a földet érésnél hibázott és csak az utolsó, 25. lett. Kravcsuk összetettben az 54., Ablajev pedig a 82-ik.

A franciák tripláztak

A francia válogatott nyerte meg az ausztriai férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a döntőben 12–12-es félidő után 25–21-re legyőzte Horvátországot.

Franciaország az első válogatott a történelemben, amely egyszerre birtokolja az olimpiai, a vb- és az Eb-címet, utóbbi pedig a horvátok leköszönő szövetségi kapitányának, Lino Cervarnak továbbra is hiányzik a gyűjteményéből. A harmadik helyet a lengyeleket 29–26-ra legyőző izlandiak szerezték meg.

Spanyolország maradt a trónon

A spanyol válogatott megvédte címét, miután a hetedik futsal Európa-bajnokság debreceni döntőjében 4–2-re legyőzte Portugáliát.

A fantasztikusan játszó címvédő válogatott Javi Rodríguez vezérletével már a találkozó elejétől kezdve futószalagon szállította a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzeteket, és kétség sem férhetett jogos győzelméhez.