2010. január 28., csütörtök Országos közéleti lap VI. évfolyam, 13.-14. (876.-877.) szám
Ukrajna is búcsúzott

A magyarországi futsal Európa-bajnokság negyeddöntőjében búcsúzott a kontinensviadaltól az eddig remekül szereplő ukrán válogatott. A kék-sárgákat szétlövésben a brazil származású játékosokkal felálló Azerbajdzsán ejtette ki.

Nyolc másodperccel a kezdés után már meg is született a mérkőzés első gólja, ami Ukrajna vezetését jelentette. Azerbajdzsán válogatottja a harmadik percben egyenlített. Az azeriek többet támadtak, de a jól védekező ukránok is veszélyesen kontráztak, sőt, a 11. percben ismét megszerezték a vezetést, viszont a 18. percben egyenlővé vált az állás. A második félidőt nagy iramban kezdték az együttesek, továbbra is az azeriek játszottak fölényben, s dolgoztak ki több helyzetet, de a lövések rendre pontatlanok voltak. A 25. percben először került előnybe Azerbajdzsán válogatottja. Nagy harcot vívtak a csapatok, az azeriek továbbra is bőkezűen tékozolták helyzeteiket, az ukránok azonban pontosabban lőttek, s a 34. percben megszerezték harmadik góljukat. Izgalmas volt a hajrá, amely végül nem hozott döntést – az ukránok 12 másodperccel a vége előtt kisbüntetőt is hibáztak –, így büntetőkkel dőlt el, mégpedig 4–2-re az azeriak javára.

További eredmények: Csehország–Olaszország 3–3 (büntetőkkel: 3–1), Szerbia–Portugália 1–5, Spanyolország– Oroszország 0–0 (büntetőkkel: 7–6). Az elődöntő párosítása: Azerbajdzsán–Portugália, Csehország–Spanyolország.