2010. január 26., kedd Országos közéleti lap VI. évfolyam, 12. (875.) szám
Hírszertár

LUANDA. Ghána és Algéria elődöntőbe jutott a labdarúgó Afrika-kupán, miután előbbi 1–0-ra nyert a házigazda Angola ellen, míg utóbbi hosszabbításban gyűrte le a végső győzelemre is esélyesnek tartott Elefántcsontpartot (3–2).

BERLIN. Joachim Löw német szövetségi kapitány úgy nyilatkozott a Bild című lapnak, hogy egyelőre nem kell megneveznie Jens Lehmann utódját, de annyit azért elárult, az argentinok ellen, március 3-án védő kapus számíthat arra, hogy a német labdarúgó-válogatottban kezdő lesz a nyári, dél-afrikai világbajnokságon.

LONDON. A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet, az IFFHS örökranglistája szerint Pelé minden idők legeredményesebb élvonalbeli góllövője, megelőzve Josef Bicant és Puskás Ferencet.

DREZDA. Heidum Bernadett ezüstérmet szerzett 1000 méteren a Drezdában zajló rövid- pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon. A németországi viadal honlapja szerint a döntőt a cseh Katerina Novotna nyerte meg, aki fél másodperccel előzte meg a magyar korcsolyázót. A harmadik helyen, Heidumtól csupán néhány századdal lemaradva, a francia Veronique Pierron ért célba. Korábban Huszár Erika bronzérmet szerzett 500 méteren.