2010. január 23., szombat Országos közéleti lap VI. évfolyam, 11. (874.) szám
Sportvilág
Ukrajna negyeddöntős a futsal Eb-n

Az ukránok 4–2-re legyőzték Belgium csapatát a debreceni futsal Európa-bajnokságon.

Ezzel az eredménnyel az ukránok mellett a legutóbb döntős olaszok is bejutottak a negyeddöntőbe, ugyanis ők 4–0-ra nyertek a belgák ellen, így a mai olasz–ukrán párharc már csak a csoportelsőségről dönt.

A magyar csoportban az azeriek 6–1-re megverték a cseheket, így a magyaroknak elég a döntetlen a továbbjutáshoz ma este a csehekkel szemben. További eredmények: D-csoport: Spanyolország – Fehéroroszország 9–1, C-csoport: Oroszország – Szlovénia 5–1.

Bondarenko Jankovicsot búcsúztatta

Az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon óriási meglepetésre Olena Bondarenko (képünkön) búcsúztatta a világranglista nyolcadik szerb Jelena Jankovicot.

Olena hobarti sikere után újabb bravúrt hajtott végre. Melbourne-ben az ukrán esélyt sem adott szerb ellenfelének, Jankovic csak öt játékot tudott nyerni és 6:2, 6:3-as végeredménnyel búcsúzott. A negyedik körben a kínai Cseng Csievel találkozik, aki a harmadik fordulóban a francia Bartolit múlta felül.

Czink Melinda után Szávay Ágnes is búcsúzott. A magyar teniszező három játszmában 3:6, 7:5, 6:2-re kikapott a 16. helyen kiemelt kínai ellenfelétől, Li Nától. A két magyar hölgy már párosban sem érdekelt.