2010. január 21., csütörtök Országos közéleti lap VI. évfolyam, 9-10. (872.-873.) szám
Azerbajdzsán braziljai jobbak voltak

A magyar válogatott 3–1-re kikapott Azerbajdzsán csapatától a magyarországi futsal Európa-bajnokság nyitómérkőzésén.

A kilenc honosított brazil játékossal felálló vendégek az első félidőben megérdemelten jutottak kétgólos vezetéshez. A fordulást követően sokat javult a magyarok játéka, de egyenlíteni nem tudtak. Az egyetlen magyar gólt Lódi Tamás szerezte. A magyar válogatott második, egyben utolsó csoportmérkőzésén, szombaton a csehekkel találkozik. A hármasból az első kettő jut tovább.

– Kiegyenlített mérkőzést játszottunk, de a gólokat az ellenfél rúgta – nyilatkozta a mérkőzés után Kozma Mihály szövetségi kapitány. – A második félidőben sok helyzetet alakítottunk ki, de a kapu előtt pontatlanok voltunk. A csehek ellen bátrabb játékkal sikerülhet a győzelem. Élni akarunk a lehetőséggel, célunk továbbra is a továbbjutás.

Az ukránok csoportjában, a B jelű kvartettben Olaszország 4–0-ra múlta felül Belgium válogatottját. Hennagyij Liszencsuk tanítványai első mérkőzésükön ma lépnek pályára a vereséggel kezdő belgák ellen.