2010. január 12., szombat Országos közéleti lap VI. évfolyam, 192. (865.) szám
Hírszertár

SYDNEY. Tovább folytatta a selejtezőben megkezdett győzelmi sorozatát a sydneyi női tenisztornán Szávay Ágnes. A magyar lány három játszmában, 5:7, 6:1, 7:5-re verte a korábbi világelső szerb Jelena Jankovicsot. Czink Melinda viszont egy hobarti versenyen már a nyitókörben búcsúzott.

LONDON. A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet, az IFFHS szerint a spanyol válogatott szövetségi kapitánya, Vicente Del Bosque lett az év szövetségi kapitánya 2009-ben. A második az angolok olasz mestere, Fabio Capello, míg a harmadik a brazilokat dirigáló Carlos Dunga lett.

CSEHOV. Mindössze négy perc után tömegverekedésbe torkollott egy mérkőzés az orosz nyílt profi jégkorongligában. A Vityaz Csehov–Avangard Omszk találkozó már paprikás hangulatban is indult, hiszen az első percekben összesen 691 percnyi büntetést osztottak ki a bírók, majd a folytatásban elszabadultak az indulatok: közel 30 játékos ütötte-verte egymást a jégen, a játékvezetők végül félbeszakították a meccset.

NEW YORK. Miután kútba esett a Fülöp-szigeteki Manny Pacquiao elleni szupermeccs, a világ egyik legjobb ökölvívójának tartott Floyd Mayweather új lehetőségek után nézett. Az első hírek szerint az amerikai szuperklasszis március 30-án Paulie Malignaggi ellen bunyózott volna, de most egy új, sokkal érdekesebb verzió is felmerült. Az HBO és a Golden Boy Promotions elképzelései szerint ugyanis május 1-jén "Kicsi Floyd" a szintén nagy sztárnak számító Shane Mosley ellen húzna kesztyűt.