2009. november 10., kedd Országos közéleti lap V. évfolyam, 162. (834.) szám
Valujev drámája

David Haye szombat éjjeli meccsükön pontozással legyőzte Nyikolaj Valujevet, a jelenlegi világbajnokot, elhódítva tőle a WBA, a Boksz Világszövetség nehézsúlyú vb-címét.

A bírók nem egyhangú döntést hoztak, ketten 116:112 pontra az angol ökölvívót látták jobbnak, míg a harmadik 114:114-es holtversenyt hozott ki az orosz ellenféllel a nürnbergi összecsapáson. Haye az első brit nehézsúlyú világbajnok azóta, hogy Lennox Lewis hat évvel ezelőtt visszavonult.

A cirkálósúlyból feljött angol, aki harmadik nehézsúlyú csatáját vívta, mozgékonyságával igyekezett megzavarni nála csaknem 30 centivel magasabb és 44 kilóval nehezebb ellenfelét, s ez időnként sikerült is neki. A találkozó előtt beígért kiütéstől ugyan messze állt, de néhány szép kombinációval azért meglehetősen passzív riválisa fölé nőtt.

– A gyorsaságom volt a siker kulcsa, ráadásul erőset ütök – jelentette ki a brit öklöző a mérkőzés után. – Ha nem bokszolnék, amerikaifutballista vagy rögbijátékos lennék.

– Ma este egyetlen olyan dolog történt, amire nem számítottam. Egyszerűen olyan volt számomra a mérkőzés, mint egy maraton, és én erre nem álltam készen. Azt hiszem, az utolsó menet volt a döntő, annak is a vége – értékelt a 213 centis orosz óriás.

Haye mérlege: 23 győzelem – ebből 21 kiütéssel – és egy vereség. Frissen szerzett címét először John Ruiz ellen kell majd megvédenie. Valujev a második vereségét gyűjtötte be 48 győztesen – 34 alkalommal KO-val – megvívott mérkőzése mellé.