2009. november 7., szombat Országos közéleti lap V. évfolyam, 161. (833.) szám
Rekorddöntés közelében a Loki

A Bajnokok Ligája 4. fordulójának szerdai játéknapján vereséget szenvedett a Debrecen és a Dinamo Kijev is. A Lokinak idegenben esélye sem volt a firenzei Violákkal szemben. Házigazdaként a Dinamo a nyáron hazaigazoló Sevcsenko góljával kis híján a mérkőzés végéig vezetett, ám az Internazionale négy perc alatt fordított.

A Debrecen negyedik mérkőzésén is pont nélkül maradt. Ezúttal a Fiorentina otthonában szenvedett 5–2-es vereséget, s már 14 kapott gólnál jár. Ismét korán hátrányba került a magyar bajnok, ám Rudolf Gergely még az első félidőben egyenlített. Így a szünetre egállal vonultak a csapatok. A második játékrészben aztán már nem kegyelmezett a firenzei gárda. A megint gyengén védekező DVSC kihagyásait négyszer is kihasználta, s Adamo Coulibaly találata csak szépségtapasznak volt jó.

"A Fiorentina ma európai élmezőnybe tartozó csapatként futballozott. Nekünk már a mérkőzés elején nehézségeink akadtak Komlósi sérülése miatt. Az első félidő második felében jó teljesítményt nyújtottunk, a szünet után azonban egy nagy egyéni hibából újra hátrányba kerültünk. Nem tudom elítélni a csapatot, mert mindent megtett, de ez ma ennyire volt elég. A Fiorentina nemcsak azt bizonyította, hogy Európa élvonalába tartozik, hanem azt is, hogy játékosai emberileg is kiválóak. Nagyon szép gesztus volt tőlük, hogy sorfalat álltak nekünk, amikor levonultunk a pályáról. A szurkolóinknak köszönjük a kitartást, szerettünk volna szorosabb meccset játszani. Reméljük, a következőn sikerül" – nyilatkozta a találkozót követően Herczeg András, a DVSC klubmenedzsere.

Alig néhány gól választja el a Debrecent attól, hogy megdöntse a Ferencváros és a Dinamo Kijev közös Bajnokok Ligája-rekordját. Eddigi négy BL-meccsén átlagosan három és fél gólt kapott. Ha tartja a szomorú ütemet, a magyar bajnokcsapat a csoportkör végére rekordernek mondhatja magát, 19-nél többször ugyanis még egyetlen csapatnak sem köszöntek be. A vonatkozó örökranglista élén a Ferencváros áll, holtversenyben a Dinamo Kijevvel. A Fradi 1995-ben vitte végbe ezt a "bravúrt", ugyanez 2007-ben sikerült az ukránoknak.

A Lobanovszkij-stadionban négy percen múlott a csoda. A Dinamo Andrij Sevcsenko megpattanó lövésével a 21. percben szerezte meg a vezetést és az első félidőt a hazaiak uralták. A szünet után sokkal támadóbb felfogású Inter jött ki, Jose Mourinho átállt a háromcsatáros játékra, de a hajráig kellett várni az eredményre: előbb Diego Milito egyenlített, majd a 89. percben Wesley Sneijder belőtte az Inter győztes gólját is, amivel a milánóiak a csoport élére ugrottak. A mindent eldöntő találatnál a hazaiak kapusa, Bohus bohózatba illően bakizott hatalmasat.

"Sajnálom, hogy nyert helyzetből vereséget szenvedtünk. Leginkább az bosszant, hogy mindez két-három perc alatt történt. Az első félidőben remekül játszottunk. A szünet után az volt a terv, hogy az eredmény után loholó Inter kinyílt védelmét kontrákkal lepjük meg. Viszont a második játékrész végén két óriási hibát vétettünk, amit góllal büntetett az ellenfél. Tanulság, ezen a szinten egy pillanatnyi kihagyás óriási következményekkel jár" – fogalmazott a mérkőzés után Valerij Gazzajev, a Dinamo Kijev vezetőedzője.

KISZó-összeállítás

A BL 4. fordulójának szerdai eredményei:

E-csoport: Olympique Lyon–FC Liverpool 1–1, Fiorentina–Debrecen 5–2 (Mutu 14. perc, Dainelli 52., Montolivo 59., Marchionni 61., Gilardino 74.–Rudolf 38., Coulibaly 70.). Az állás:1. Olympique Lyon 10 pont (továbbjutott), 2. Fiorentina 9, 3. Liverpool 4, 4. Debrecen 0.

F-csoport: Dinamo Kijev–Internazionale 1–2 (Sevcsenko 21. perc – Milito 86., Sneijder 89.), Rubin Kazany–Barcelona 0–0. Az állás: 1. Internazionale 6 pont, 2. Barcelona 5, 3. Kazany 5, 4. Dinamo Kijev 4.

G-csoport: Unirea Urziceni–Glasgow Rangers 1–1, FC Sevilla–VfB Stuttgart 1–1. Az állás: 1. Sevilla 10 (továbbjutott), 2. Urziceni 5, 3. Stuttgart 3, 4. Glasgow Rangers 2.

H-csoport: Arsenal–Alkmaar 4–1, Standard Liege–Olympiakosz Pireusz 2–0. Az állás: 1. Arsenal 10 pont (továbbjutott), 2. Olympiakosz Pireusz 6, 3. Standard Liege 4, 4. AZ Alkmaar 2.