2009. október 24., szombat Országos közéleti lap V. évfolyam, 154. (826.) szám
Sportvilág
Olena Bondarenko elődöntős Moszkvában

Az ukrán Olena Bondarenko a moszkvai női nemzetközi tenisztorna elődöntőjében az olasz Francesca Schiavone-val találkozik.

Bondarenko a negyeddöntőben a bolgár Pironkovát verte meg két játszmában 6:3, 6:3 arányban. A másik ágon a fehérorosz Govorcova és az orosz Dusevina, valamint az orosz Klejbanova és a szerb Jankovics csap össze az elődöntőért. Szávay Ágnes ugyanakkor kiesett a moszkvai tenisztornán, miután a 2. fordulóban vereséget szenvedett a hazai közönség előtt szereplő Vera Dusevinától. A magyar játékos az első szettet még 6:3-ra megnyerte, ám a másodikat 6:4-re, a harmadikat pedig 6:3-ra elveszítette.

Golyóálló mellényben a németek

Csak biztonsági emberekkel és védőfelszerelésben hagyhatják el szállásukat a német válogatott tagjai a jövő évi futball–vb-n.

Német lapértesülés szerint csak golyóálló mellényben hagyhatják el szállodájukat a válogatott játékosai a 2010-es dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon. A Sport Bild azt írta, a szövetség a jelenlegi helyzet szerint nyolc különlegesen képzett biztonsági szakembert visz magával a világbajnokságra, de ez a szám növekedhet is.