2009. október 20., kedd Országos közéleti lap V. évfolyam, 151. (823.) szám
Sportvilág
Görög túra előtt

Tegnap Zürichben kisorsolták a 2010-es dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság előtti utolsó akadályt jelentő európai pótselejtezők párosítását. Ukrajna Görögországgal mérkőzik a világbajnoki részvételért. További párosítások: Írország – Franciaország, Portugália – Bosznia-Hercegovina, Oroszország – Szlovénia.

Ukrajna és Görögország eddig négyszer találkozott. 2002 decemberében Eb-selejtezőn Andrij Sevcsenkóék győztek 2–0-ra, míg annak a meccsnek a visszavágóján egy évvel később 1–0-ás görög siker született. Két évvel később Vb-selejtezőn csapott össze a két gárda, és az ukrajnai 1–1-es döntetlen után Andrij Huszin góljával otthon 1–0-ra kikaptak a görögök, ez pedig nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a 2004-es Európa-bajnok nem jutott ki a németországi Vb-re, hanem, története során először, Ukrajna vehetett részt a tornán, s egészen a negyeddöntőig menetelt.

Az első meccseket november 14-én, a visszavágókat 18-án játsszák. Olekszij Mihajlicsenko együttese idegenben kezd.

Kikapott az Újpest a "hétszeresen" nyeretlentől

A magyar labdarúgó Soproni Liga 11. fordulójában a listavezető Videoton az utolsó húsz percben, kétgólos hátrányból egyenlített az MTK ellen idegenben.

Az előző hét szériában nyeretlen Kaposvár nagy meglepetésre legyőzte a Újpestet, döntetlent hozott a Nyíregyházán rendezett "keleti rangadó", a Paks kerekedett felül a már a hatodik vereségét elszenvedő Kecskeméten; a Honvéd pedig a hajrában mentett pontot Szombathelyen. Eredmények: MTK – Videoton FC 2–2, Vasas – Debrecen 2–4, Zalaegerszeg – Pápa 3–0, Kaposvár – Újpest 2–0, Nyíregyháza – Diósgyőr 1–1, Szombathely – Honvéd 2–2, Paks – Kecskemét 2–1. A Ferencváros – Győri ETO mérkőzést elhalasztották. Az élboly és az alsóház pillanatnyi állása: 1. Videoton 23 pont, 2. Győri ETO 20, 3. Újpest 20… 14. Nyíregyháza 10, 15. Honvéd 9, 16. Diósgyőr 8.