2009. október 6., kedd Országos közéleti lap V. évfolyam, 143. (815.) szám
Csoportelsők Komanék

Utolsó csoportmérkőzésén az Egyesült Arab Emírségek ellen lépett pályára a magyar korosztályos labdarúgó-válogatott, s a visszafogott első negyedórás kezdést leszámítva, végig kezében tartva a mérkőzést, 2–0-ás győzelmet aratott.

Az Egyiptomban zajló U20-as világbajnokságon az Egervári Sándor irányította magyar együttes egy-egy győzelemmel és vereséggel a háta mögött a csoportkör utolsó fordulójában az Arab Emírségek csapatával mérkőzött a továbbjutásért. Bár előzetesen egy pont is elég lett volna a nyolcaddöntőhöz, Németh Krisztián és Koman Vladimir révén három perc alatt két gólt is szereztek az első félidő közepén, amivel el is dőlt a három pont sorsa. A kvartett másik találkozóján Dél-Afrika legyőzte Hondurast, így végül csoportgyőztesként végzett a magyar válogatott. Magyarország – az 1977-es, az 1979-es, az 1985-ös és az 1997-es vb-fellépés után – most először "élte túl" a csoportkört. A következő ellenfél Csehország lesz. A mai meccs már egyenes kieséses rendszerben zajlik.

Vettel nyert, még nem dőlt el a VB

A német Sebastian Vettel rajt–cél győzelmet aratott a Formula–1-es Japán Nagydíjon Szuzukában.

A Red Bull–Renault pilótája mögött a második helyen Jarno Trulli (Toyota) érkezett be a célba, a harmadik a brit Lewis Hamilton (McLaren–Mercedes) lett. A pontversenyben éllovas brit Jenson Button (Brawn GP) a nyolcadik helyen ért célba, míg csapattársa, a brazil Rubens Barrichello a hetedik lett, így a vb-cím sorsa – a pilótáknál és a konstruktőröknél is – még nem dőlt el.

A pontverseny állása: 1. Jenson Button 85 pont, 2. Rubens Barrichello 71, 3. Sebastian Vettel 69. Csapatok: 1. Brawn GP 156 pont, 2. Red Bull 120,5, 3. Ferrari 67.

Igen peches vereség

A tipikus magyar futballbetegséget idézve kapott ki az FK Zakarpattya. Csapatunk a hazai élvonal hétvégi játéknapján Lembergben vendégszerepelt, és egy teljes félidőn át emberelőnyben játszva, a háromperces ráadás utolsó másodperceiben kapott góllal maradt alul.

Különösen fájó vereség volt ez, hiszen az első félidő utolsó percében a Mikuljak durva lekönyökléséért kiállított Godvin miatt a hazai Kárpáti kénytelen volt tíz emberrel küzdeni, ám az ungváriaknak még ez sem volt kellő előny legalább a pontszerzéshez. Holott Davidov kétszer is veszélyeztetett fejjel, egy alkalommal pedig Bolohan előtt adódott gólszerzési lehetőség. Csapatunk vesztét a vége előtt nem sokkal beálló Szitnik okozta, azzal, hogy a 93. percben ártatlan szituációban odaajándékozta a labdát az ellenfélnek, az pedig egy gyors kontra végén gólt lőtt abból. A Kárpáti nyerőemberének az a Szerhij Kuznyecov bizonyult, aki a kilencvenes években a Fradit a BL-ben is erősítő idősebb Kuznyecovnak a fia, s egyébként ő maga pedig már Fradi-nevelés.

A meccs után Igor Gamula, a Zakarpattya trénere amiatt bosszankodott, hogy rosszul cserélt, s még azt is mondta, ellenségének sem kívánja azt, amit tehetetlen dühében érez.

Az ukrán Premier Liga 9. fordulójának eredményei: Zorja – Tavrija 0–0, Metalurg Doneck – Iljicsivec 4–1, Obolony – Metalurg Zaporizzsja 4–1, Arszenal – Dinamo Kijev 0–1, Dnyipro – Sahtar Doneck 2–2, Metaliszt – Krivbasz 1–0, Vorszkla – Csornomorec 0–0, Kárpáti – FK Zakarpattya 1–0.

A pillanatnyi állás: 1. Dinamo 25 pont, 2. Sahtar 21, 3. Dnyipro 18... 14. FK Zakarpattya 6, 15. Csornomorec 5, 16. Krivbasz 1.