2009. szeptember 1., kedd Országos közéleti lap V. évfolyam, 125. (798.) szám
Ferencváros, Kispest: a semmi földje

Egymás után másodszor játszott semmitmondó, gól nélküli döntetlent az FTC, amely a labdarúgó NB I-ben eddig az első meccsén nyert először és utoljára.

A labdarúgó Soproni Liga 6. fordulójában a fehér felsőben, narancssárga nadrágban és sportszárban játszó Ferencváros nem bírt a házigazda Kaposvárral, így a ZTE kiütésével kezdő zöld-fehérek öt mérkőzés óta nyeretlenek a bajnokságban. A Bajnokok Ligája-siker után Debrecenben elégedettek lehettek a hazai szurkolók, mert a DVSC, amely a hét végén leigazolta Feczesint és Szélesit, nem adott esélyt a "szomszédvár" Nyíregyházának. Az MTK megosztozott a pontokon a Pakssal, míg a Diósgyőr vendégeként fellépő Vasas a Fradi múlt heti legyőzése után ebben a szezonban először győzött idegenben. A Budapest Honvéd négy mérkőzés óta nyeretlen a Soproni Ligában, a 6. forduló záró találkozóján kétgólos vereséget szenvedett a Győri ETO vendégeként. Harmadik sikerével az ETO a negyedik helyre jött fel a tabellán, míg legutóbbi négy bajnokiján csak egy pontot gyűjtő kispesti csapat a 15. helyen áll, igaz, van egy elmaradt találkozója.

Eredmények: Újpest–Haladás 3–1, Győri ETO–Budapest Honvéd 2–0, DVSC–Nyíregyháza 3–1, Ferencváros–Kaposvár 0–0, Diósgyőr–Vasas 0–1, Pápa–Kecskemét 2–0, MTK–Paks 1–1, Videoton–ZTE 1–2