2009. augusztus 20., csütörtök Országos közéleti lap V. évfolyam, 119-120. (792-793.) szám
Bl: mázlis gólokkal nyert az Arsenal

Nem sok babér termett a hazai csapatoknak a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, a negyedik forduló keddi mérkőzésein. Az öt találkozón egyedül a Köbenhavn tudott otthon győzni, a Sporting pedig döntetlent ért el a Fiorentinával szemben.

Nagyon jó helyzetben van az Arsenal, az Olympiakosz és a Stuttgart, amelyek egyaránt kétgólos győzelmet arat idegenben.

A legnagyobb érdeklődéssel várt meccsen simán, 2–0-ra nyert az Arsenal a Celtic otthonában. Az angolok a szerencsére sem panaszkodhatnak. – Óriási csata volt – mondta a meccs után Arséne Wenger, az Arsenal menedzsere. – Voltak kemény ütközések, de a játékvezető idejében közbeavatkozott. Annak különösen örülök, hogy játékosaim fizikálisan is felvették a versenyt a láthatóan erősebb Celtic-futballistákkal.

A VfB Stuttgart is gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást, három perc alatt lőtt két gólt Temesváron. "Még csak az első lépést tettük meg – nyilatkozta Markus Babbel, a Stuttgart edzője. – Volt a mérkőzésnek olyan időszaka is, ami- kor védekezésre kényszerültünk. Összességében jobbak voltunk, és ezt várom Stuttgartban is. A Temesvár nehéz ellenfél, a visszavágó sem lesz könnyű.

A Sporting döntetlent ért el a Fiorentinával szemben. – Ebben a szezonban eddig a legjobb játékot láttam a futballistáimtól – mondta Paulo Bento, a portugálok szakvezetője. – Ráadásul mindezt tíz emberrel.

Az Olympiakosz hozta a kötelezőt, 2–0-ra nyert Moldáviában, a Sheriff otthonában.

Minimális különbségű győzelmet aratott az FC Köbenhavn, így a jövő szerdai visszavágó előtt az APOEL-nek megmaradt az esélye, hogy egymást követő két évben eljusson a BL-főtáblára. – Remélem, sérült játékosaink meggyógyulnak a visszavágóra, César Santint már a 22. percben le kellett cserélnem. A következő néhány napban át kell gondolni a meccsen látottakat. Nagyon nehéz visszavágó vár ránk, közben a bajnokságban is helyt kell állnunk – mondta Staale Solbakken, a dánok norvég edzője.

Lapzártánk után további öt meccsel folytatódik a BL-selejtező, pályára lép a Debrecen is Szófiában, a Levszki ellen.

Bajnokok Ligája-selejtező, playoff kör, keddi eredményei:

Nem bajnokok ága: Celtic–Glasgow-Arsenal 0–2, Gallas (43.), Caldwell (71., öngól), FC Timisoara–VfB Stuttgart 0–2, Gebhart (27., 11-esből), Hleb (30.), Sporting Lisboa–Fiorentina 2–2, Vukcevic (58.), Veloso (66.)–Vargas (6.), Gilardino (79.) Kiállítva: Vukcevic (59.).

Bajnokok ága: Sheriff Tiraspol–Olympiakosz 0–2, Dudu (46.), Mitroglu (81.), FC Köbenhavn–APOEL Nicosia 1–0, Pospech (51.).