2009. augusztus 11., kedd Országos közéleti lap V. évfolyam, 114. (787.) szám
Hírszertár

Washington. A második helyen kiemelt Juan Martin Del Potro nyerte meg a Washingtonban zajló férfi tenisztornát. Az argentin versenyző hatalmas csatában verte meg a hazaiak kedvencét, az első helyen rangsorolt Andy Roddickot. A mérkőzést rövidítés döntötte el, Del Potro az első három meccslabdáját még képtelen volt értékesíteni, ám a negyedik már sikeres volt.

Szentpétervár. Huszti Szabolcs csapatának vezetősége a rossz eredmények miatt menesztette a holland Dick Advocaat vezetőedzőt. A 2010. január 1-jétől a belga válogatott szövetségi kapitányi posztját átvevő Advocaat 2006-ban érkezett Szentpétervárra, és 2007-ben orosz bajnokságot, 2008-ban pedig UEFA-kupát és Európai Szuperkupát nyert a Zenittel. A csapatnak idén azonban nem megy túl jól, 17 forduló után csak a 7. helyen áll a Premier Ligában, 10 ponttal lemaradva a listavezető Rubin Kazany mögött. Ideiglenes jelleggel az eddig az ifjúsági csapatot vezető Anatolij Davidov került Advocaat helyére.

Budapest. A hét végén a harmadik fordulót rendezték a Soproni Ligában. Eredmények: Diósgyőr–Újpest 1–2, Haladás–MTK 2–4, Zalaegerszeg–Kaposvár 0–3, Vasas–Paks 3–1, Nyíregyháza–Ferencváros 3–1, Lombard–Videoton 0–1, Kecskemét–Győr 2–0.