2009. július 30., csütörtök Országos közéleti lap V. évfolyam, 108-109. (781-782.) szám
Sportvilág
Strandröplabdásainké az Ukrán Kupa

Az ungvári Valerij Szamodaj és Olekszij Klamar alkotta kettős elhódította a strandröplabda Ukrán Kupát.

A hét végi Iljicsevszkben zajló megmérettetésen az ungvári duó magabiztos és meggyőző játékkal jutott a döntőbe. A fináléban a kramatorszki kettős ellen léptek homokra. Hamar világossá vált, az Ung-parti gárda verhetetlen. A mérkőzést óriási fölénnyel a Szamodaj–Klamar kettős nyerte.

Kemény szerint idő kell még ennek a csapatnak

Bár minden esélye megvolt a magyar férfi pólóválogatottnak, hogy megtörje az "átkot", ezúttal sem sikerült Kemény Dénes együttesének legyőzni a szerb csapatot.

A római világbajnokság negyeddöntőjében háromgólos hátrányból állt fel a válogatott, s két góllal is vezetett a harmadik negyedben, a lélektani előnyt azonban nem tudta továbbjutásra váltani és hosszabbításban 10–9-re kikapott. "Az egész meccsen sok elkerülhető hibát követtünk el, idő kell még ennek a csapatnak. Néhány játékos a kritikus pillanatokban túlzottan érzi a labda súlyát – mondta a mérkőzést követően Kemény Dénes szövetségi kapitány.