|
Sötét percek
Rahói rablók
Késő este volt, amikor ajtórecsegés, üvegcsörömpölés verte fel a rahói D. család nyugalmát. Két símaszkot viselő fegyveres hatolt be a lakásba, halálosan megfenyegették a háziakat, akik az életüket fontosabbnak tartva átadták összes otthon tartott készpénzüket nyolcezer hrivnyát. Az egy hete történt rablótámadás feltételezett elkövetőit elfogták. Az őrizetbe vett 19 és 35 éves gyanúsítottak egyike többszörösen büntetett előéletű. A rendőrség megtalálta a rabláskor használt 9 milliméteres kaliberű pisztolyt és az elrabolt pénz egy részét.
A biztonsági zár sem segített
Hiába volt felszerelve riasztóval és digitális biztonsági zárral az egyik ungvári vállalkozó Mitsubishi személygépkocsija, a biztonsági rendszer a tolvajokkal szemben hatástalannak bizonyult. Miközben a tulajdonos az egyik szupermarketben vásárolt, valaki feltörte és kirabolta a parkolóban hagyott autót. Az egyelőre ismeretlen tettes kiszerelte a zenegépet és a műholdas navigációs berendezést is elvitte.
Késelős vasárnap
A múlt vasárnap Ungváron kétszer is késeléssel végződött családi perpatvarhoz riasztották a mentőket és a rendőröket. Az első esetben egy negyvenhárom éves asszonyt szállítottak kórházba, akit a férje konyhakéssel szúrt mellkason. Kisvártatva egy harminckét éves férfi került a kórház sürgősségi osztályára. Őt veszekedés közben a felesége szúrta hasba.
Halva találták az asszonyt
Felesége eltűnését jelentette be a munkácsi rendőrségen egy beregrákosi férfi. Elmondása szerint az asszony az előző nap reggelén elment dolgozni, de nem tért haza. A rendőrök nem sokkal később Munkácson az egyik útszéli árokban holtan találták meg az asszonyt. Az elhunyt testén nem voltak erőszakos cselekményre utaló nyomok. A tragédia körülményeit vizsgálja a rendőrség.
|