|
Sportvilág
24 versenyszám, 260 atléta
Nemzetközi atlétikai versenynek adott otthont a megyeszékhely.
260 versenyző érkezett Oroszországból, Szlovákiából és az ország különböző vidékeiről. 24 versenyszámban hirdettek eredményt. Ez alkalommal két korábbi csúcsot is megdöntöttek a résztvevők.
Európa-bajnok a Póta, Tóth páros
A Póta Georgina, Tóth Krisztina páros 4:2-re győzött a szentpétervári Európa-bajnokság döntőjében az olasz Tan-Monfardini, Stefanova duó ellen, s így Európa-bajnok lett.
A tavalyi belgrádi Európa-bajnokságon második helyen záró, ezúttal első helyen kiemelt magyar páros hat játszmában verte meg az olaszokat, akiket edzőként Bátorfi Csilla segített a háttérből. Impozáns mérleggel zárta tehát a magyar női asztalitenisz-válogatott a szentpétervári kontinensviadalt: Tóth Krisztina a csapatezüst és az egyéni bronz után Póta Georgina oldalán a hiányzó aranyérmet is megszerezte a párosok döntőjében.
Alonso Japánban is győzött
Fernando Alonso nyerte az eseménydús Japán Nagydíjat. Voltak ütközések, áthajtásos büntetések, hihetetlen előzések, nagy visszaesések.
Fujiban Felipe Massa kilökte Lewis Hamiltont, büntették őket, a brazil a pályán később 2 pontot hozott a világbajnokságban, a brit csoka 12. lett. Robert Kubica második helyével 12 pontra jött föl az angolra, papíron még ő is lehet bajnok. Alonso Szingapúr után sorozatban másodszor nyert F1-futamot a Renault-val.
|