2008. április 26., szombat Országos közéleti lap IV. évfolyam, 66-67. (534-535.) szám
CímlapHírekMagunkrólLinkekHirdetésArchívum Főszerkesztő
Szélrózsa
Basescu az elkülönítés ellen

A székelyföldi román és magyar diákok elkülönítése, más-más oktatási intézményekben való elhelyezése ellen emelt szót Traian Basescu román államfő, aki szerint emiatt a magyar anyanyelvű fiatalok arra vannak ítélve, hogy csak Hargita és Kovászna megyében találhassanak állást. Basescu szerint az elkülönítés "az egyik legnagyobb hiba", amit Romániában a kisebbségi politikában elkövettek. A román államfő beszélt a székelyföldi magyar fiatalok hiányos román nyelvismeretéről. Tavaly nyáron és az idén februárban a régióba látogatott, és szorgalmazta, hogy a magyar gyerekek az első osztálytól kezdve idegen nyelvként, vagyis sajátos módszerekkel tanulják a románt, mivel az iskolapadban szembesülnek először ezzel a nyelvvel. Erdélyben megoszlanak a vélemények arról, hogy Basescu egyszerű kampányfogásáról van szó, avagy változás várható.

Üzent a radikális vezér

A kisebbségeknek üzengetnek a kampányoló szerb radikálisok, például a magyaroknak adnák a belügyi tárcát. Pásztor István viszont kizártnak tartja a velük való közös szerepvállalást.

Tomislav Nikolic pártalelnök korábban ajánlatot tett a magyaroknak, felkínálva nekik a belügyi tárcát. Pásztor István, a három magyar pártot tömörítő Magyar Koalíció vezetője a Politika című belgrádi lapnak nyilatkozva azonban elzárkózott egy radikális kormányban való részvételtől. Mint mondta, a rendőrminiszteri posztra vonatkozó ajánlatot "mosolyogva utasítaná vissza", a magyarok kitartanak mostani koalíciós partnereik, a Demokrata Párt, a G17 Plusz, a Liberális Demokrata Párt és a Vajdasági Szociáldemokrata Liga mellett.

Minden jog fenntartva © 2008 Kárpáti Igaz Szó