2006. június 1., csütörtök Országos közéleti lap II. évfolyam, 80-81. (142-143.) szám
Hirdessen Ukrajna egyetlen országos magyar lapjában
CímlapHírekMagunkrólLinkekHirdetésArchívum Főszerkesztő
Balu kapitány szerepében a gimi igazgatója
Fordított napot tartottak a BMG-ben

Utánozhatatlanul remek szórakozás egy diák számára, amikor órát tarthat, feleltetheti tanárát. Erre igen ritkán akad lehetősége, de a Beregszászi Bethlen Gábor Magyar Gimnáziumban évente egyszer ez a "buli" megadatik, méghozzá a fordított napon. A diákönkormányzat az idén újra megszervezte a fordított napot.

Már kora reggel érdekes volt a felállás: Szabó Árpád, a tanintézmény igazgatója aláírta a jelképes szerződést, miszerint egy napra a diákok veszik át a "hatalmat". Ezek után 30 perces órákon élvezhették a tanítás örömeit.

A fiatalok szórakoztattak is. Műsorukban több szép dal, vers csendült fel, s még a Rómeó és Júliát is humorosan adták elő.

A vidám ünnepség a tanintézmény udvarán folytatódott, éspedig a tanárok szereplésével. Talán szükségtelen részletezni, mekkora öröm volt ez a tanulók számára, a pedagógusok az ő kívánságuk szerint adták elő műsorszámaikat. Nem csoda, hogy a tanulók már nagyon várták, kedvenc tanáraikat szerepelni lássák. Nem csalódtak, ugyanis már az első műsorszám nagy sikert aratott. A tanintézmény fiatal pedagógus hölgyei pom-pom tánccal, illetve szambával mutatkoztak be. A következő produkció sem volt semmi! A mindenki által ismert mesefigura, Balu kapitány tánca, melyet Szabó Árpád igazgató alakított. Nagy tapssal fogadták a kacsatáncot is, a tanári kar által összeállított népdalcsokrot, Szajkó Tibor monológját. Igazi tapsvihar kísérte a Horváth Katalin, Nedbál Klára és Kocsis Mária tanárnők által előadott Banális történet című számot, valamint a Pionír dalt.

A tanárok Máté Péter Azért vannak a jó barátok című dalával zárták műsorukat.

A diákok – hogy el ne maradjanak – saját szövegű dallal "kedveskedtek" a tanároknak, akik persze jót nevettek, amikor magukra ismertek benne.

A vidám, felejthetetlen nap közös bográcsfőzéssel ért véget, minden egyes osztály a saját maga készítette ételt ízlelgette.

Hegedűs Csilla

Minden jog fenntartva © 2006 Kárpáti Igaz Szó