2006. március 21., kedd Országos közéleti lap II. évfolyam, 41. (103.) szám
Hirdessen Ukrajna egyetlen országos magyar lapjában
CímlapHírekMagunkrólLinkekHirdetésArchívum Főszerkesztő
Korai a nevezési határidő

A FIFA egyik legfontosabb változtatása az idei világbajnokság előtt az, hogy a résztvevő országoknak már egy hónappal a torna kezdete előtt le kell adniuk a végleges nevezést, amin csak súlyos sérülés esetén lehet változtatni. A szövetségi kapitányoknak ugyanakkor nem nagyon tetszik a korai határidő, fel is emelték a szavukat ellene, de a jelek szerint a nemzetközi szövetség hajthatatlan.

Egészen a legutóbbi, 2002-es világbajnokságig az volt a bevett szokás, hogy a szövetségeknek csak egy héttel a torna kezdete előtt kellett leadniuk, hogy melyik 23 játékost szeretnék nevezni a viadalra. Ez lehetőséget adott a szövetségi kapitányoknak, hogy az utolsó hetekben egy bővebb kerettel dolgozzanak, és így a közös munka alapján hozzák meg a végleges döntésüket. A FIFA azonban még 2004 decemberében nyilvánosságra hozta, hogy ezúttal a kijutott válogatottaknak már szűk egy hónappal a nyitány előtt meg kell nevezniük a szerepeltetni kívánt labdarúgókat. A francia kapitány, Raymond Domenech, a holland szakember, Marco van Basten, és az angolokat irányító Sven-Göran Eriksson is felemelte a hangját az ügyben.

A szövetségi kapitányok közösen kérték a nemzetközi szervezetet, hogy legalább május végéig tolja ki a határidőt, a torna július 9-én kezdődik. A válasz azonban elutasító volt, Sepp Blatter FIFA-elnök kijelentette, hogy nem változtat az előzetesen megadott időponton.

Minden jog fenntartva © 2006 Kárpáti Igaz Szó