|
Kiesett a Manchester United!
Del Piero ismét kezdő volt, s két gólt lőtt
Szerda este a Bajnokok Ligájában az utolsó három nyolcaddöntős hely sorsa is eldőlt. Óriási meglepetésre az 1999-ben győztes Manchester United utolsó lett a D-csoportban, miután a legjobb 16 közé jutott Benfica 2-1-re legyőzte az angol sztárcsapatot. A kvartett élén a Lille ellen 1-0-ra diadalmaskodó Villarreal végzett. A C-csoportban az Udinese kikapott a Barcelonától, így a második továbbjutó helyet a Werder Bremen kaparintotta meg, amely 5-1-re kiütötte a Torghelle Sándorral felálló Panathinaikoszt.
A Manchester Unitednek legalább ikszre kellett hajtania a Benfica otthonában (s persze drukkolni a Villarreal ellen). A mérkőzés kezdetén érvényesült a papírforma: egy nagy kavarodás után ugyanis Paul Scholes már a hatodik percben betalált.
Az angol öröm azonban csak tíz percig tartott, Geovanni ugyanis csukafejesből egyenlített, majd szigetországi szempontból tovább romlott a helyzet, minthogy a 34. percben Beto távolról ráküldött s egy védőn megpattant lövése szintén van der Sar kapujában landolt. Így a szünetben 2-1-re már a portugálok vezettek. A MU nem tudott újítani a második játékrészben.
A csoport másik mérkőzésén a Villarreal Guayre révén egy gólt lőtt a Lille-nek, s így csoportelső lett, ám nem akármilyen gólkülönbséggel: a spanyol gárda mindössze háromszor volt eredményes a BL-csoportkör féltucat találkozója során. Igaz, a védelme betonból volt, s csak egyszer kapitulált.
De nem a francia Lille ellen, így a MU csoportutolsó lett, a Benfica elcsípte a második negyeddöntős helyet, a gallok pedig a kisebb presztízsű Európa Kupában próbálhatják ki, mire is képesek.
Az A-csoport bécsi találkozóján a Rapid Wien célja az első pont(ok) begyűjtése, a Juventusé pedig a csoportelsőség kivívása volt. A hazaiaknál ezúttal is kezdőként számítottak Korsós Györgyre, a vendégeknél pedig ezúttal befért Alessandro Del Piero.
A taljánok kedvence élt is Fabio Capello mester bizalmával, és a 36. percben távoli szabadrúgásból vezetéshez juttatta a Zebrákat, majd gólpasszt adott a svéd Ibrahimovicnak. Del Piero az első játékrész végén megszerezte második találatát is. Ez volt a 36. BL-gólja, az utóbbi öt meccsen pedig a harmadik.
Bár a Bayern München Pizarro találatával vezetést szerzett a Bruges vendégeként, a belgák az exrealos Portillo révén egyenlítettek, így a csoportelsőséget a Juve szerezte meg.
További eredmények:
A-csoport: Rapid Wien (osztrák) Juventus (olasz) 1-3 (Kincl, illetve Del Piero-2, Ibrahimovic), FC Bruges (belga) Bayern München (német) 1-1 (Portillo, illetve Pizarro).
B-csoport: Sparta Praha (cseh) Thun (svájci) 0-0, Arsenal (angol) Ajax Amsterdam (holland) 0-0.
C-csoport: Udinese (olasz) FC Barcelona (spanyol) 0-2 (Ezquerro, Iniesta), Werder Bremen (német) Panathinaikosz (görög) 5-1 (Micoud, Valdez-2, Klose, Frings, illetve Morris).
A nyolcaddöntő résztvevői:
Csoportelsők (kiemeltek): AC Milan (olasz), Olympique Lyon (francia), FC Liverpool (angol), Internazionale (olasz), Arsenal (angol), FC Barcelona (spanyol), Juventus (olasz), Villarreal (spanyol).
Csoportmásodikok (a csoportelsők leendő ellenfelei): PSV Eindhoven (holland), Real Madrid (spanyol), Chelsea (angol), Glasgow Rangers (skót), Ajax Amsterdam (holland), Bayern München (német), Benfica (portugál), Werder Bremen (német).
Az UEFA-kupában folytatják: Schalke 04 (német), Rosenborg (norvég), Real Betis (spanyol), Artmedia Bratislava (szlovák), FC Bruges (belga), FC Thun (svájci), Lille (francia), Udinese (olasz).
|